:: Herba-Thea
Herba Thea herbatyzm i aromaterapia Założona w 2004 roku. Pierwsza w Polsce z samymi naturalnymi herbatami i zapachami.


prasa, tv, radio, internet O nas w mediachwizaz.pl, 18.05.2012 Domowe olejki na cellulit

Wypróbuj aromaterapeutyczne, naturalne, samodzielnie robione olejki antycellulitowe. Niech walka z pomarańczową skórką będzie choć trochę przyjemna!

Czysty konkret

Konkretami nazywa się olejki, które otrzymuje się poprzez ekstrakcję rośliny na gorąco rozpuszczalnikiem niepolarnym, a następnie oddestylowanie rozpuszczalnika. Jednak nie o ten konkret nam chodzi. Raczej o konkretne zwalczenie cellulitu za pomocą oleju z dodatkiem różnych olejków eterycznymi. Można go wykorzystać do masażu lub kąpieli. Na masaż całego ciała wystarcza 1 łyżka, czyli ok. 5 ml oleju, i tyle samo na wannę pełną wody. Olej sprawia, że rozpuszczone w nim olejki eteryczne są łagodniejsze dla skóry. Oczywiście, można wlać kilka kropli samych olejków eterycznych do wanny z wodą, ale osoby z delikatną i wrażliwą skórą powinni uważać. Skórkę pomarańczową podczas masażu i kąpieli trzeba podszczypywać oraz uderzać zwiniętą dłonią.

A teraz autorskie przepisy na antycellulitową oliwkę do masażu lub kąpieli.

Oliwka Cztery Żywioły

2 krople olejku jałowcowego
1 kropla tymiankowego
1 kropla cytrynowego
1 kropla bazyliowego

Oliwka Być Kobietą

2 krople olejku jałowcowego
2 krople geraniowego
1 kropla grejpfrutowego

Te olejki należy wkroplić do łyżki stołowej oleju tłoczonego na zimno, np. ze słodkich migdałów, oleju z pestek winogron (świetny dla skóry tłustej i normalnej). Jeśli chcesz przyciemnić lekko skórę na lato, spróbuj oleju z orzecha włoskiego lub sezamu.Ze źródła

Wiele książek i zapisków o aromaterapii istnieje od kilku tysięcy lat. Nowe źródła podają receptury na chorobę XXI w., czyli cellulit. Zaczerpnijmy z nich inspiracji.

Beata Matuszewska w książce „Aromaterapia praktyczna” (wyd. Studio Astropsychologii) podaje proporcje olejków eterycznych w mieszankach antycellulitowych, np.:

Kwiatowy

4 krople olejku lawendowego
3 krople geraniowego
3 krople paczuli

Ziołowy

3 krople olejku jałowcowego
3 krople kminkowego
3 krople rozmarynowego

Rozgrzewający

4 krople olejku kminkowego
3 krople kardamonowego
3 krople rozmarynowego

Olejki z przepisów należy wkroplić do dwóch łyżek oleju bazowego. Nigdy nie wolno stosować olejków eterycznych nierozcieńczonych, gdyż są silnie skoncentrowane i mogą poparzyć skórę. Oliwka zrobiona z dwóch łyżek oleju i mieszanki olejków może stać w ciemnym szkle do 3 miesięcy. Jeśli więc któraś mieszanka pasuje nam wyjątkowo, warto zrobić jej więcej i przechowywać w szklanej butelce z dala od ciepła i światła.

Jest jeszcze ważna rzecz, bez której nawet najwspanialsza mieszanka nie będzie skuteczna – jakość olejków eterycznych. Najlepiej szukać olejków ekologicznych. Jeśli takich nie ma, warto kupować tylko olejki nierozcieńczone (100 % essential oil). Sprawdzajmy, czy spełniają normy ISO (bardzo ogólne, ale godne zaufania) i normy Farmakopei np. Polskiej lub Brytyjskiej.

© 2009-2021 ?> Herba Thea design by MindBorn kontakt: info@herbathea.pl