:: Herba-Thea
Herba Thea herbatyzm i aromaterapia Założona w 2004 roku. Pierwsza w Polsce z samymi naturalnymi herbatami i zapachami.


prasa, tv, radio, internet O nas w mediachulicaekologiczna.pl, 03.02.2012 Herbata – przepisy z menu herbaciarni-galerii Herba Thea

Gdy zima nie odpuszcza, warto skusić się na filiżankę tego aromatycznego napoju. Dziś prezentujemy przepisy na herbatę, która rozgrzeje i pobudzi lepiej niż kawa!

Herbata na rozgrzewkę

Herbata zastępująca grzane wino. Do czajniczka (0,5-0,7 litra) wsyp 3 łyżeczki czarnej herbaty, chętnie Ceylon. Do tego dodaj 1 łyżeczkę kandyzowanych owoców do keksu i 1 łyżeczkę skórki pomarańczowej. Wsyp 2 łyżeczki trawy cytrynowej. Zalej gorącą wodą. Parz około 5-6 min.

Maxi Kaz

Herbata Podobno oprócz zwykłego rozgrzewania przynosi również „święty ogień rozkoszy seksualnej”. Tak mówią stare księgi. Do czajniczka (0,5-0,7 litra) wsyp 3 łyżeczki czarnej herbaty, chętnie Ceylon lub Assam. Do tego dodaj 3-4 ziarnka ziela angielskiego. Zalej gorącą, ale nie wrzącą wodą. Parz około 4-5 min.

Arabeska

Rozgrzewa, pobudza, kojarzy się orientalnie. Odświeżająca jak eukaliptus, nieco cytrusowa, a jednak korzenna. Do czajniczka (0,5-0,7 litra) wsyp 3 łyżeczki czarnej herbaty Yunnan i 1/3 łyżeczki mielonego kardamonu lub około 8 rozkruszonych ziaren zielonego kardamonu malabarskiego. Zalej gorącą wodą – po 3 min jest gotowa do picia. Kardamon to jedna z droższych przypraw świata.

Do dna i do łóżka

Herbata Rozgrzewa, dobra na przeziębienia, miód działa antyseptycznie. Cytryna uzupełnia niedobory witaminy C. Do czajniczka (0,5-0,7 litra) wrzuć 3 łyżeczki czarnego Yunnana, 2 plastry suszonego lub świeżego imbiru, ew. 1/3 łyżeczki mielonego imbiru. Zalej gorącą wodą – parz 3 minuty. Podaj filiżankę z plastrem cytryny i w malutkim kubeczku 2 łyżki miodu. Pojadaj miód oddzielnie, a nie słódź nim herbaty, ponieważ w temperaturze powyżej 40 st. traci swoje cenne właściwości (nie dla wegan!).

Tekst pochodzi z miesięcznika Magazyn Vege.

Magazyn Vege to miesięcznik wydawany przez Fundację Viva propagujący nowoczesny, alternatywny styl życia, dbałość o naturę i zdrowie. Pismo dostarcza informacji dotyczących zdrowia i żywienia, przedstawia gwiazdy i autorytety, daje rady przydatne w codziennym życiu. Poruszane tematy to: imprezy i wydarzenia, wywiady z gwiazdami-wegetarianami, wege przepisy kulinarne, żywienie, etyka, sport, natura, medycyna naturalna, moda, kosmetyki, ekologia, ludzie i zwierzęta, ochrona środowiska i wszystko, co się z tymi tematami wiąże.

© 2009-2021 ?> Herba Thea design by MindBorn kontakt: info@herbathea.pl